Prof.Dr.Kenan ÇELİK

Kişisel Web Sayfası

TÜRK EĞİTİM SEN HUKUKUN NERESİNDE?

Anasayfa » DUYURULAR » TÜRK EĞİTİM SEN HUKUKUN NERESİNDE?
share on facebook  tweet  share on google  print  

TÜRK EĞİTİM SEN HUKUKUN NERESİNDE?

"DUYURULAR" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
TÜRK  

TÜRK EĞİTİM SEN HUKUKUN NERESİNDE?

 

Türk Eğitim Sen adlı sendikanın Trabzon 2 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri, 17.02.2010 tarihinde Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu’nda görevli sendika üyelerini sorunlarını dinlemek üzere ziyaret etmek istediklerini ancak benim talimatımla okula alınmadıklarını iddia etmişlerdir.

Türk Eğitim Sen bu olayın, uluslararası antlaşmalar, T.C. Anayasası ve muhtelif iç hukuk mevzuatı ile güvence altına alınan, Türk Ceza Kanununun 118. maddesinde de açıkça suç sayılan “sendikal faaliyetlerde bulunma hakkının engellenmesi” mahiyetinde olduğunu iddia ederek, hakkımda ilgili yerlere ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuşlardır. Şikayet dilekçesinde 6 aydan 2 yıla kadar cezalandırılmam istenmiştir.

Olay resmi web sitelerinden “BEŞİKDÜZÜ MYO MÜDÜRÜ, KENDİNİ HUKUKUN ÜSTÜNDE Mİ GÖRÜYOR?” manşetiyle 26.02.2010 tarihinden itibaren duyurulmaya başlanmıştır ve halen de aynı sayfada yayındadır. Yayını görmek için http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_goster.php?haber_id=2505 internet adresi tıklanabilir.

Türk Eğitim Sen yöneticilerini yüksekokula almadığım doğrudur. Ancak her şey yazılı hukuka göre yapılmıştır. Bir ülkenin geleceği olan eğitim-öğretimin engellenmemesi için müdür olarak görevimi yaptım, bununla da övünüyorum.

Türk Eğitim Sen sendikasının şikayetleriyle hakkımda soruşturmalar açılmıştır. Bu soruşturmaların tamamında suçsuz bulundum ve hukuka göre davrandığım ortaya çıkmıştır. Ayrıca Danıştay tarafından da suçsuz olduğum onaylanmıştır.

Tüm soruşturma sonuçları ve Danıştay kararı gösteriyor ki “PROF.DR.KENAN ÇELİK, HİÇBİR ZAMAN KENDİNİ HUKUKUN ÜSTÜNDE GÖRMEMİŞTİR, HUKUK NE DİYORSA ONU YAPMIŞTIR.”

Bu kararlar aynı zamanda gösteriyor ki;  eğitim camiasını temsil etmek, haklarını savunmak üzere kurulduğunu iddia eden Türk Eğitim Sen’in davranışları ve şikayetleri hukuka uygun değildir.”

Türk Eğitim Sen’in okula gelişi de, girmek istemesi de, tutanak tutması da, hakkımda şikayet dilekçeleri vermesi de Hukuksuzdur.

Sendika bir eğitimci olarak beni savunacak yerde, tam tersine cezalandırılmam için şikayette bulunmuştur, ayrıca kamuoyu önünde beni suçluymuş gibi gösterecek internet yayınları yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Şimdi ben soruyorum: “TÜRK EĞİTİM SEN HUKUKUN NERESİNDE?”

Ben sendikal faaliyetleri gönülden destekliyorum. Bir ülkenin gelişmesinde ve demokrasisinde önemli bir yere sahiptir. Ancak sendikalara hukuksal haklar verildiği gibi hukuksal sorumluluklar da yüklenmiştir.

Herhangi bir sendikaya üye değilim ancak üye olmak istiyorum. Üye olabileceğim sendikalar içerisinde kesinlikle Türk Eğitim Sen yoktur. Çünkü, beni hukuksuz olarak şikayet eden bir sendikanın, benim hukukumu savunabileceğini düşünemiyorum.

Şikayetler yıllar önce sonuçlanmasına rağmen Türk Eğitim Sen’in resmi web sayfasından hakkımda yayın yapmaya devam etmesi dolayısıyla bu açıklamayı yapmam zaruret haline gelmiştir.

Kamuoyunun dikkatine saygı ile sunulur.

 

Kaynak : Prof.Dr.Kenan ÇELİK
Tür : Diğer Tarih : 24.10.2014
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
facebook  googleplus  Twitter  Delicious  Digg this